Anna Samusionek / źródło: mwmedia

Konferencja serialu „Linia Życia”

„Linia Życia” – najnowszy serial obyczajowy Telewizji POLSAT opisuje historię czterech zamożnych rodzin, mieszkających w Trójmieście. Środowisko biznesmenów (Grabowscy), lekarzy (Ostrowscy), restauratorów (Kesslerów) oraz barwny świat osadzony w salonie piękności Moniki Pruskiej wciągnie widzów w wir wydarzeń i stanowić będzie trzon historii, która obejmie trzy pokolenia bohaterów: nastolatków, trzydziestokilkulatków i ich rodziców.

Główną bohaterką jest Klara Kessler (Paulina Chruściel), która po zrobieniu specjalizacji w Szwecji i stojąc u progu kariery, nieoczekiwanie postanawia wrócić do kraju. Młoda pani doktor wróciła „na tarczy”, ale z tajemnicą w zanadrzu… Klara postanawia podjąć pracę w gdyńskim szpitalu św. Wojciecha. Co z tego wyniknie? Przed czym ucieka? Jaką tajemnicę skrywa? To właśnie życiowe perypetie Klary będą stanowić główną oś serialu.

Rodzice Klary, Adam (Zbigniew Suszyński) i Teresa (Małgorzata Potocka) Kesslerowie prowadzą jedną z najpopularniejszych w Gdyni restauracji. Pomaga im najmłodsza córka Magda (Weronika Asińska). Ewa Kesller (Julia Pogrebińska), najstarsze dziecko Adama i Teresy, rodzinna „czarna owca”, bardzo sceptycznie odnosi się do powrotu siostry i zrobi wszystko, by odkryć prawdziwy powód decyzji Klary. Ewa jest kobietą z nieokiełznanym temperamentem. Wdaje się w namiętny i niebezpieczny romans z własnym szefem, Igorem Grabowskim (Tomasz Ciachorowski), człowiekiem porywczym, niebezpiecznym i… żonatym. Igor, sam uwikłany w miłosny trójkąt, o zdradę podejrzewa swoją piękną żonę Olgę (Katarzyna Maciąg). Czy ma ku temu powody? Jakie konsekwencje będzie miała jego zaborczość? Czy będzie gotów zapłacić za swoje czyny? Głową rodziny Grabowskich jest Andrzej (Jan Monczka), szanowany biznesmen, tradycjonalista oddany rodzinie i ślepo zapatrzony w żonę. Niestety jego małżonka, Irena (Beata Ścibakówna) jest wyrachowaną, wyrachowaną i konfliktową kobietą. Matka trojga dzieci – Igora, Anny (Marta Ścisłowicz) i Alicji (Aleksandra Hamkało), zawsze staje po stronie ukochanego syneczka, niszcząc tym samym związek swojej córki, Anny i jej narzeczonego, Michała Ostrowskiego (Andrzej Niemyt).

Michał należy do lekarskiego „klanu” Ostrowskich. Jego ojciec Wiktor (Aleksander Mikołajczak) jest uznanym specjalistą i ordynatorem jednego z gdyńskich szpitali. Niestety Wiktor nie ma najlepszego zdania o medycznych umiejętnościach syna. Jego oczkiem w głowie jest zięć – Leszek Pruski (Radosław Pazura). Leszek, przystojny lekarz w średnim wieku przyciąga uwagę żeńskiej części personelu szpitala. Małżeństwo Pruskich przechodzi kryzys. Leszek i jego żona, Monika Pruska (Aleksandra Woźniak) coraz bardziej oddalają się od siebie. Przystojny lekarz zainteresuje się inną kobietą…

W salonie piękności Moniki pracuje Sylwia Nowik (Anna Samusionek), kobieta przed czterdziestką nieustannie borykająca się z problemami finansowymi i wybrykami swojego dorosłego syna, Kamila (Sebastian Fabijański). Sylwia skrywa mroczną tajemnicę, która, gdy wyjdzie na jaw, wywróci jej życie do góry nogami.

13 myśli nt. „Konferencja serialu „Linia Życia””

  1. ale co Panstwo wygaduja ciachorowski i fabijanski sa super czaderscy chyba tego wogole nie ogladaliscie

  2. Fajny serial,po wielu latach znalazłam coś ciekawego e Polsacie.Sytuacja fabuła się z każdym odcinkiem.Trzymam kciuki za ten serial.Specjalne pozdrowienia dla Sebastiana Fabiańskiego ,chłopak na potencjał,gra bardzo przekonująco i do tego bardzo przystojny :)

  3. Akcja serialu zapowiada się bardzo pasjonująco. Mam nadzieję, że serial zagości na dłużej, trzymam kciuki. A Ciachorowski gra super, jest o wiele bardziej przekonujący niż w roli amanta z „Majki”.

  4. Czy ktoś wie coś więcej na temat Julii Pogrębińskiej? Słyszę bardzo delikatny akcent rosyjski w jej głosie. W internecie znalazłem informację, że mówi płynnie po rosyjsku, a także zna kazachski. Czy nie jest przypadkiem Polką z Kazachstanu?

  5. Mnie osobiście zaskoczył in plus Ciachorowski. Znakomicie wcielił się w takiego „skurczybyka” i gra go z niebywałym temperamentem. Brawo! W Majce miał beznadziejną rolę bo i sama „Majka” była beznadziejna a rolę architekta i amanta nie uratowałby nawet sam Marlon Brando. Tutaj prezentuje się znakomicie i widać , że jego warsztat aktorski dojrzał. TVN – brnie w te głupiutkie seriale latynoskie w których trudno znaleźć coś realnego z prawdziwego życia a tu i owszem – nasz polski serial ma solidne atuty. Kapitalne zwroty akcji mogą każdego zadowolić a i sama fabuła potrafi „wciągnąć bez reszty”. Gratuluję twórcom i Polsatowi.

  6. Tak beznadziejnego serialu na Polsacie dawno nie było… ;) A najbardziej rozbraja mnie ten lowelas co laski z liceum podrywa, hehe cały czas mnie to zastanawia czemu on nie ma swoich rówieśników tylko do małolatek pod szkołę przychodzi.. widocznie tylko takie na niego lecą hehhe

  7. Ja również gratuluję Polsatowi ciekawej propozycji na wieczór. Bardzo zainteresował mnie ten serial dzięki obsadzie, fabule i świetnej grze aktorskiej.

  8. oj tak. Te trójmiejskie widoki nas rozwalaja. Zaloguję sie dzis na iple i obejrze kolejny odcinek, nie doczekam do jutra:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>